foto.php

Adnan, Istogu po të pret, je krenaria jonë

Adnan Januzaj shumë shpejt pritet të jetë në Kosovë. Ardhja e tij po pritet me entuziazëm nga istogasit. Supertalenti kosovar që luan për Belgjikën, ka vendosur që të kaloi pushimet…

arrestohet-n-euml-tiran-euml-xhihadisti-burim-ballazhi-dhe-dor-euml-zohet-n-euml-kosov-euml_hd

Arrestohet në Tiranë xhihadisti Burim Ballazhi dhe dorëzohet në Kosovë

Burim Ballazhi, i cili u arrestua nga skuadrat e operacioneve speciale në rrugën ”Siri Kodra” në Tiranës, për rekrutimin e xhihadistëve për në Siri, u është dorëzuar autoriteteve policore në…

burgjet-e-maqedonis-euml-t-euml-mbushura-me-shqiptar-euml_hd

Burgjet e Maqedonisë të mbushura me shqiptarë!

Në Maqedoni, burgjet janë të stërmbushura me shqiptarë të dënuar. Numri i shqiptarëve në burgje është rritur sidomos pas konfliktit të armatosur të vitit 2001, shumica të dënuar për veprën…

t-euml-pap-euml-rgatitur-p-euml-r-t-rsquo-u-b-euml-r-euml-student-euml_hd

Të papërgatitur për tu bërë studentë

Shumë nxënës në Kosovë, të cilët përfundojnë shkollimin e mesëm, vlerësohet të jenë të papërgatitur për të vazhduar studimet, pasi që siç thuhet, ata nuk kanë arritur të përvetësojnë mjaftueshëm…

takohen-pdk-dhe-nisma-k-euml-saj-t-euml-fundit-i-ofrohen-tet-euml-ministri_hd

Takohen PDK dhe NISMA, kësaj të fundit i ofrohen tetë ministri

Partia Demokratike e Kosovës është vënë në kërkim të partnerëve për bashkëqeverisje e në kërkim të numrave në Kuvend. Zyrtarë të PDK-së dhe të Nisma për Kosovën janë takuar për…

nd-euml-rrohet-s-euml-rish-flamuri-ldquo-te-rrethi-rdquo-prap-euml-nuk-dihet-nga-kush_hd

Ndërrohet sërish flamuri “te Rrethi”, prapë nuk dihet nga kush!

Dikush është duke i ndenjur gati flamurit kombëtar të vendosur “te Rrethi”, rrugës për Veternik në Prishtinë. Këto ditë është vendosur një flamur i ri, duke e zëvendësuar atë të…

rtklive03330507201409

Parlamenti do të bllokohet tek zgjedhja e Kryeparlamentarit

Pas certifikimit të rezultateve nga KQZ-ja të premten, Kuvendit të Kosovës i mbesin 30 ditë për t’u mbledhur në seancën konstituive. Në seancën konsituive mund të thellohet kriza politike në…

hapja-e-bizneseve-t-euml-reja-mund-euml-si-falimentimi_hd

Hapja e bizneseve të reja, mundësi falimentimi

Edhe pse në Kosovë afaristë të ndryshëm vazhdimisht ankohen për ambient të pafavorshëm për të bërë biznes dhe që rrethanat aktuale ekonomike nuk lejojnë fitim të kënaqshëm, kjo siç duket…

rus-euml-t-futen-n-euml-ukrain-euml-video_hd

Në rrjetet sociale shfaqen fotografi dhe video se si tanket ruse futen në Lugansk të Ukrainës.

Në vazhdim ju sjellim dëshmi të tilla. Dhe, ju përkujtojmë se pas aneksimit rus të Krimesë, në Lugansk dhe Donetsk forcat proruse kanë shpallur një republikë të cilën nuk e…

shkup-protestuesit-sulmojn-euml-selin-euml-e-bdi-s-euml_hd

Protestuesit në Shkup sulmojnë selinë e BDI-së

Në ditën e dytë të protestave në Shkup, ka pasur pjesëmarrje më të ulët. Kësa radhe protestuesit janë përqendruar në zonat e banuara kryesisht me shqiptarë. Ata kanë për disa…